Mdłości i zawroty głowy przy deja vu

Od dłuższego czasu ( ok. 6 miesięcy) towarzyszą mi mdłości i zawroty głowy przy deja vu. W chwili deja vu zaczyna mi się kręcić w głowie, mam mdłości ,uczucie odrealnionego świata. moja świadomość wybiega w przód i analizuje co się działo by nie zrobić lub nie popatrzeć na to czego dotyczy deja vu ,czyli np. słucham muzyki wiem ,że tę piosenkę słuchałam i nie włączam jej ,ponieważ wiem ,że będzie mi niedobrze. Mam Tachykardię Napadową od 8 roku życia , nie wiem czy to ma jakiś związek z tym.

myślę że duży związek który spowodował taką reakcję organizmu, raczej proponuję tu jeszcze konsultację psychiatry żeby to wyciszyć a nie psychologa, no i jeszcze badanie hormonów tarczycy

Witam serdecznie,

Rzeczywiście najlepiej skontaktować się z psychiatrą, a później być może z psychoterapeutą.

Nie pisze Pani, czego dotyczy deja vu. Czy są to jakieś wspomnienia? Jeśli opisane objawy pojawiają się w odpowiedzi na jakieś wyjątkowo traumatyczne wspomnienia, to problemem może być zaburzenie stresu pourazowego, a wówczas wskazana jest psychoterapia tego zaburzenia. Jednak nie można postawić diagnozy na podstawie tak pobieżnego opisu i bez osobistego spotkania.
Więcej informacji znajdzie Pani tu:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/12/03/ptsd-gdy-traumatyczne-wspomnienia-wracaja/

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Marta Dziekanowska