Mdłości, odbijanie, zgaga i uczucie pełności

Witam. Od jakiegoś czasu dokuczały mi ciągłe mdłości.Po czasie zmieniły się w odbijanie i zgagę. Lekarz zalecił zmianę diety i zgaga ustaje powoli. Natomiast po posiłku mam uczucie pełności i dopiero jak kilka razy się odbije następuje poprawa. Kiedy się już położę spać zaczyna się przelewanie w brzuchu i mam wrażenie ciepła w przełyku. Jestem nerwową osobą i często wmawiam sobie choroby. Tym razem refluks. Nie mam żadnych bóli w klatce ani kwaśnych lub gorzkich odbijań czy kaszlu. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą wskazywać na chorobę refluksową. Proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i przede wszystkim zmodyfikować dietę. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów wdrożona zostanie terapia inhibitorem pompy protonowej. Być może konieczna będzie także diagnostyka endoskopowa. Proszę być pod kontrolą lekarza prowadzącego.