Mdłości po posiłku a podejrzenie cukrzycy

Często, mniej więcej 3-4 godziny po posiłku mam mdłości, czy to może być objawem cukrzycy? Staram się jeść regularnie ale w pracy mam tylko krótką przerwę a poza tym trudno o normalny posiłek. Moi rodzice chorują na cukrzycę.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby rozpoznać cukrzycę niezbędne jest wykonanie oznaczenia glikemii na czczo oraz wykonanie testu OGTT (testu obciążenia 75g glukozy).
Na podstawie jednego objawu bez pomiarów glikemii nie jest możliwe zdiagnozowanie cukrzycy.