Mdłości po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Wzięłam tabletkę antykoncepcyjną ok. 21 w sylwestra, po północy miałam mdłości. Nie zabrałam dodatkowej tabletki, tylko wzięłam następną o tej samej porze następnego dnia. Jest to trzeci tydzień brania tabletek.Kolejnego dnia, czy 2 stycznia odbyłam stosunek. Nie zrobiłam też od razu tygodnia przerwy ani nie wzięłam dodatkowej dawki, czy jest ryzyko związane z ciążą? Okres powinnam mieć w tym tygodniu w niedzielę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że nie miała Pani wymiotów, tylko nudności. W takim przypadku skuteczność antykoncepcyjna tabletek jest zachowana. Nie było potrzeby stosowania dodatkowej tabletki. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.