Mdłości podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam. Mam ogromny problem. Stosowałam tabletki Viba mini miałam po nich Mdłości. Poszłam do mojego lekarza dał mi plastry Evra. Dostałam miesiaczke odstawilam tabletki. Nałożyłam plaster na ramię. I znowu mam mdłości. Dodam jeszcze, ze 4 miesiące temu urodziłam dziecko. Podczas ciąży chorowałam na cukrzyce.

Witam serdecznie. Niestety, antykoncepcja hormonalna może powodować nudności. Dolegliwości związane ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej mogą ustąpić w ciągu pierwszych 3-4 cykli stosowania, jednak niekiedy utrzymują się. Zwykle wtedy warto spróbować innych tabletek albo np. plastrów - tak jak to miało miejsce u Pani. Jeśli objawy utrzymają się pomimo zmiany preparatu, to może być tak, że po prostu Pani organizm nie znosi antykoncepcji hormonalnej zbyt dobrze. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.