Mdłości pojawiające się przed miesiączką

Witam. Mam 18 lat. Od około roku męczą mnie mdłości , pojawiają się one parę dni przed moją miesiączką i trwają około tygodnia. Są one dosyć uciążliwe. Mam nudności i czasami zdarzają się odruchy wymiotne. Pojawiają się one w godzinach porannych , ale również zdarzają się po południu. Prosiłabym o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam. Jeśli nudności pojawiają się jedynie w okresie okołomiesiączkowym nie ma powodów do niepokoju - najprawdopodobniej wynikają one z wahań poziomu hormonów. Być może warto zastanowić się nad hormonalną regulacją cyklu miesięcznego? Jeśli natomiast objawy towarzyszą Pani stale konieczna jest bezpośrednia ocena lekarska.