Mdłości przy leczeniu helikobakterii

W badaniu kału stwierdzono u mnie helikobakterię. Lekarz rodzinny przepisał mi helides 2 x 1 tabl. przez 10 dni potem 1 x dz na czczo przez 4-6 tyg.probiotyk. Antybiotyki / metrionidazol, amotaks przez 10 dni. Dzisiaj jest 4 dzień stosowania leków. Od wczoraj mam spore młdłości i w nocy 2 x wymiotowałam. Czy dalej zażywać leki. Dziękuję za każdą odpowiedź. Małgorzata

Lek. Krzysztof Szmyt

Stosowane leki mogą być przyczyną występujących Pani dolegliwości. Zalecam wizytę u lekarza celem kontroli leczenia i ewentualnej zmiany leków po decyzji lekarza prowadzącego.