Mdłości przy Risperidonie

Biore 2mg risperidonu. Mam przy nim mdlosci czasem silne. Chcialabym brac do niego haloperidol na te dolegliwosci. jakie dawki haloperidolu stosowane sa dla opanowania mdlosci i czy te dawki maja skutki uboczne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dawka przeciwwymiotna haloperidolu to 1-2 mg/d. Najlepiej zacząć od najmniejszej dawki (1mg) i stopniowo ją zwiększać do osiągnięcia efektu przeciwwymiotnego. Nie należy przy tym przekraczać 2 mg/dobę.
Należy pamiętać, że haloperidol jest neuroleptykiem i każda, nawet najmniejsza jego dawka może spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Dodatkowo jego stosowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem psychiatrą, który wprowadził leczenie risperidonem.