Mdłości przy treningu siłowym a niedoczynność tarczycy

Witam mam niedoczynność tarczycy hormony wyregulowane konsultowane z endokrynologiem jednak kiedy zaczęły się moje problemy z tarczycą mdli mnie przy każdym treningu siłowym lub wstaje rano oraz gdy czasem położę się na ławce w szkole to po 3 minutach musze wstawać zeby mi się dobiło bo wtedy bardzo mdli mój lekarz nie wie co mi poradzić i wysyła tylko do innych specjalistów a wyniki są dobre oraz gastroskopia też nic nie wykazała

Witam, od strony żywieniowej warto zwrócić uwagę czas spożywania posiłków przed treningiem, zbyt krótka przerwa miedzy posiłkiem a treningiem lub ćwiczenia na pusty żołądek poprzez zwiększenia nacisku na jamę brzuszną w trakcie ćwiczeń może powodować uczucie mdłości lub wymioty. Mdłości czasem mogą być też powodowane przez długie przerwy między posiłkami lub zbyt obfite posiłki. Kolejną ich przyczyną od strony żywieniowej mogą być nietolerancje pokarmowe, warto skonsultować się z lekarzem alergologiem pod tym kontem. Radziłabym też unikanie pozycji leżącej bezpośrednio po posiłku, gdyż może ona spowodować cofanie się treści pokarmowej z żołądka z powrotem do przełyku. Po więcej informacji oraz w celu ewentualnej współpracy zarówno stacjonarnie jaki i on-line zapraszam na stronę na Facebook Be Healthy Dietetyk Katarzyna Caban. Pozdrawiam Katarzyna Caban BeHealthy Dietetyk.