Mdłości przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od zeszłego miesiąca zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i aktualnie jestem w połowie 2 opakowania. Jednak od jakiegoś czasu mam częste mdłości, trwające niemal przez cały dzień, mam wrażliwe piersi i czasami pobolewają mnie jajniki. Dodam, że gdy kocham się z chłopakiem, to on nie kończy we mnie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani tabletki prawidłowo (rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w pierwszym dniu miesiączki, stosuje je Pani regularnie, codziennie o tej samej godzinie), nie występowały wymioty, ciężkie biegunki i nie zażywała Pani leków mogących osłabić działania antykoncepcji hormonalnej (np. niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwgruźlicze, przeciwpadaczkowe...), to ryzyko ciąży jest bardzo małe, mniejsze niż 1%.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być skutkami ubocznymi antykoncepcji hormonalnej (proszę przeczytać ulotkę swojego leku). Działania uboczne pigułek mogą być szczególnie nasilone na początku stosowaniu leku (pierwsze 3-4 miesiące) i mogą zmniejszyć się wraz z upływem czasu. Nudności mogą być też związane np. z stanem zapalnym śluzówki żołądka.

Pozdrawiam!