Męczą mnie koszmary!

Witam, mam 13 lat, leczę się, byłam hospitalizowana 2 razy w szpitalu psychiatrycznym na zagłębienie się lęków, nie chodziłam do szkoły, bałam się ludzi, towarzystwa... cięłam się... w szpitalu nie miałam za dobrze... w szkole też nie, zrobiły się plotki i bałam się chodzić, wszyscy mnie wyzywali. Od tego czasu nie chodzę do szkoły, mam nauczanie indywidualne, boję się wychodzić na ulicę i w tym problem, że od dłuższego czasu po szpitalu mam koszmary, są one związane z psychiatrykiem, jestem poniżana, budzę się, to płaczę, cała się trzęsę, jestem rozpalona i te koszmary są bardzo często.

Mówiłam już o tym psychiatrze, a ona powiedziała, że nie mam już myśleć o szpitalu. Bo to, co się myśli, to ponoć mózg przetwarza na sen, ale ja o tym wcale nie myślę, mam myśli natrętne, że jak czegoś nie zrobię, to coś mi się stanie. Jest mi z tym bardzo źle, te koszmary są okropne, nie wiem już co mam na to poradzić, powiedzieć psychiatrze jak będę na wizycie jeszcze raz, że je mam, może mi zmieni leki? Aha, ja biorę 3 razy dziennie pernazinum i dwa razy dziennie anafranil. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Witam,

Zdecydowanie powinnaś powiedzieć psychiatrze zarówno o koszmarach nocnych, jak i o natrętnych myślach, gdyż jest to istotne, jeśli chodzi o leczenie. Myślę również, że dobrze byłoby, gdybyś miała możliwość spotkań z psychologiem. Łatwiej byłoby wtedy pozbyć się lęków i wspomnień ze szpitala psychiatrycznego. Spróbuj wspomnieć na ten temat rodzicom i poruszcie ten temat podczas wizyty u psychiatry. Przede wszystkim jednak głowa do góry. Więcej wiary w siebie i swoje możliwości. Jesteś jeszcze bardzo młoda, mam nadzieję, że już niebawem uda się znaleźć dla Ciebie odpowiednie leczenie, dzięki któremu powrócisz do normalnego funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie