Męcząca wysypka

Witam mam 7 letniego syna od kilku dni na jego twarzy, a konkretnie w okolicy ust i nosa utrzymuje się wysypka jej wygląd to gęsta sucha kaszka mówi że go swędzi. Od 2-3 dni pojawiła się także na czole. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję Magda

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Postawienie diagnozy zmian skórnych wymaga ich obejrzenia ze względu na mnogość potencjalnych przyczyn oraz częste podobieństwo morfologiczne, wobec czego niezwykle łatwo o błąd. Opis zmian oraz występowanie świądu skóry nimi objętej sugeruje etiologię alergiczna. Warto przeanalizować okres przed jej wystąpieniem- czy syn spożywał pokarm, którego wcześniej nie jadł, bądź miał kontakt z substancją dotąd mu nie znaną, etc. Wskazana jest wizyta u pediatry który na podstawie wywiadu i badania syna, powinien określić przyczynę.
Pozdrawiam