Męczące gazy u 6-miesięcznego dziecka

Córka skończyła 6 miesięcy.Od samego początku miała problem z gazami. Pediatra przepisał nam preparat na nietolerancję laktozy D**. Zmieniliśmy preparat na probiotyk B*** 2 miesiące temu skończyliśmy go podawać, a córka znów ma męczące nocne gazy. Stosowaliśmy kropelki, herbatki, jednak nic nie pomaga. Wzbogaciliśmy dietę o kaszki, warzywa, mięsko, ale gazy nie są ich wynikiem gdyż męczyły córkę jeszcze przed ich wprowadzeniem. Proszę o radę co możemy zrobić, aby ulżyć córce?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty gastroenterologa dziecięcego. Odpowiednie skierowanie wystawi lekarz rodzinny.