Męczący długi kaszel u 24-letniej kobiety

Od miesiąca męczy mnie mokry kaszel.Za każdym razem odrywa mi się sporo wydzieliny.Dodam,że wcześniej miałam katar, który już się skończył.Po katarze nie ma śladu,jednak w dalszym ciągu kaszle na mokro.Czy taki kaszel jest zaraźliwy?Na początku z tym kaszlem chodziłam do pracy.Lekarz tylko mnie osłuchał i odesłał do domu.W ciągu dnia kaszle,jednak najgorzej jest w nocy jak się rozgrzeje.Nie palę.Nie mam gorączki.Boli mnie klatka piersiowa od kaszlu.Czy to normalne żeby kaszel tak długo męczył?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pulmonologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.