Męczący kaszel po zapaleniu płuc

Jestem po zapaleniu pluc. Po leku klacid trzeszczenia w plucach ustaly. Ogólnie czuje się dobrze, ale strasznie męczy mnie raz suchy, ale częściej mokry kaszel. Wizytę u lekarza mam w piątek, czy do tego czasu mogę wziąć np. mucosolvan? Niby piątek niedaleko, ale bardzo męczy mnie ten kaszel...

witam
mucosolvan pomoże odkrztuszać zalegającą wydzielinę - w przypadku mokrego kaszlu.
Może Pani go stosować do czasu wizyty kontrolnej, jeżeli są objawy mokrego kaszlu