Menopauza a piersi
Jestem kobietą, mam 42 lata. W styczniu tego roku stwierdzono u mnie ropnia prawej piersi, który został nacięty w szpitalu, potem miałam kurację antybiotykiem. To był drugi przypadek w przeciągu miesiąca ta sama pierś i też ropień. Byłam na pierwszej wizycie u onkologa, jestem po mammografii i czekam na wynik. Mam czasami bóle w piersi w postaci rwania lub ukłucia, czasami jest wyciek, ale jest lepiej. Mam prośbę - czy mogą oznaczać te objawy coś złego? Chciałabym powiedzieć, iż jestem w okresie menopauzy. W miarę regularne miesiączki miałam do sierpnia, od tego czasu miałam w grudniu, a ostatnią w lutym przez jeden dzień. Czy te dwie sprawy mogą się łączyć? Mam wrażenie, że mój stan zdrowia się pogorszył.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Parenting.pl
Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.
Witam serdecznie!
Menopauza jest szczególnym okresem zmian hormonalnych w organizmie kobiety, co może wpływać na tkankę piersi. Po 40 roku życia rośnie ryzyko zmian złośliwych w piersiach, ale także niezłośliwych - łagodne guzy, torbiele oraz zwyrodnienie tkanki piersi (mastopatia).
Z pewnością jednak dwukrotne powstanie ropnia w piersi jest niepokojące, najważniejsze, że jest Pani w trakcie diagnostyki. Proszę dać znać, jak będzie Pani znała wynik mammografii.
Pozdrawiam serdecznie