Menopauza a płodność

Mam 47 lat. W 2002 miałam ostatnia miesiączkę. W 2003 po tabletkach dostałam 1 dzień plamienia. W 2003 i 2004 ta sama sytuacja. W 2005 podczas badania usg lekarz stwierdził obfity śluz co oznaczało płodne dni. 2006 krwawień brak. W 2007 po tabletkach 1 dzien plamienia oraz torbiel na jajniku. Po tabletkach znikł. Poziom hormonów jak u 70 latki ,tak powiedział lekarz. Normy podane w mlU/ml. FSH-86,70 [21,7-153,0] LH-42,90 [11,3-39,8]. Normy podane - ng/dl. TESTOSTERON - 23,50 [do 62] PROGESTERON <0,20 [do 1,0] ESTRADIOL <20,0pg/ml [do 30,0]. TSH-2,52ulU/ml [0,4-4,0] norma. Moje pytanie dotyczy płodności. Czy mogę współżyć bez żadnego zabezpieczenia? Majac 100% gwarancji, że nie zajdę w ciążę? Czy powinnam jednak się zabezpieczać? Jeśli tak to czy może to być zastrzyk Diopowera? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

100% pewności da Pani tylko antykoncepcja.  Zastrzyki Depo provera mogą być stosowane w Pani przypadku, ale zależy to od wielu czynników i bez badania mammograficznego, USG, cytologii nie będzie można takiej terapii wdrożyć.