Menopauza a skąpe krwawienia

Mam 53 lata i ostatnią miesiączkę miałam w maju br.Wczoraj dostałam miesiączkę po 4 miesiącach jej braku i bardzo się zdziwiłam, bo myślałam, że w tym okresie może wystąpić jeszcze jakieś krwawienie ale bardziej skąpe. U mnie natomiast jest bardzo ale to bardzo obfite, Czy jest to normalne?. Proszę o odpowiedż.

Gdyby krwawienie pojawiło się 6 miesięcy po ostatniej miesiączce to (pisząc dosłownie), "z automatu" powinna być Pani skierowana na łyżeczkowanie / biopsję endometrium. Tak jak Pani zaznaczyła, w Pani sytuacji, jeżeli krwawienia w czasie 4 miesięcy od poprzedniego, to raczej należałby się spodziewać skąpych krwawień / plamień, choć obfite też mogą być "normą". Pisanie przez internet nie na wiele się zda. Powinna udać się Pani na konsultację ginekologa, łącznie z badanie ultrasonograficznym.