Menopauza, badania hormonalne a odpowiednia faza cyklu

Witam Mam 46 lat, od kilku lat mam nieregularne miesiączki. Dzisiaj pojawiła się po okolo 150 dniach przerwy. W 09.2014 byłam u lekarza, badanie wykazało, że prawdopodobnie rozpoczęła się menopauza, na co wskazywały również badania hormonów Estradiol 78,4, FSH 28,7. Poza tym wszystko było ok. Niestety nie pamietam, w jakiej fazie cyklu bylam robiac badania. Tydzień temu miałam gastroskopie i kolonoskopie, biore leki na stan zapalny żołądka i dwunastnicy. TSH 0,324. Czy powinnam sie martwic?

Wartości E2 i FSH, które Pani podała, akurat nie wskazują na menopauzę (powinien być stosunek odwrotny). Powinna Pani ponownie udać się do ginekologa celem oceny narządu rodnego w usg i ewentualnej dalszej diagnostyki. Pozdrawiam