Menopauza - kiedy muszę stosować kurację hormonalną?

Jeżeli wyniki w kierunku menopauzy są w granicach normy, to muszę przyjmować kurację hormonalną? Źle się czuję jak mam plasterki, wydaje mi się, że jestem opuchnięta (bądź przytyłam). Nie mam objawów napadowego pocenia sie. Nie wiem co mam robić. Myszander
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Menopauza to trudny okres w życiu każdej kobiety, jednak nasilenie nieprzyjemnych objawów występuje w dość dużym zróżnicowaniu. Jeśli nie doświadcza Pani objawów menopauzy, które utrudniałyby normalne funkcjonowanie, to absolutnie nie ma potrzeby stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Co więcej, jeśli skutki uboczne stosowania hormonów są tak bardzo dokuczliwe, to taka terapia nie jest zalecana, bo jej koszty przewyższają wątpliwe w tym wypadku korzyści.

Pozdrawiam serdecznie!