Menopauza u palaczki

Palę papierosy od ok 15 lat ( średnio paczkę dziennie). I chciałam sie dowiedzieć czy to prawda, że u palaczek szybciej może się ujawnić menopauza? (Mam nadzieję że nie :) ) Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Niestety to prawda, że u kobiet palących papierosy jest zwiększone ryzyko wystąpienia przedwczesnej menopauzy. Niektóre badania wykazują, że ryzyko to jest większe nawet o ok. 50% w porównaniu z kobietami niepalącymi. Dlatego naprawdę warto rzucić palenie!

Pozdrawiam