Meridia a leki na depresję

Witam. Cierpię na depresję połączoną z lękiem i chciałabym zapytać o kwestię przyjmowania leku Meridia. Lekarz psychiatra zapisał mi Setaloft 50 mg do brania w dzień, na noc Hydroxyzinum 2 tabletki po 25 mg i na ciężkie chwile Afobam 0,5 mg. Cierpię również na znaczną otyłość, dlatego zanim zaczęłam leczyć się na depresję, to brałam jakiś czas Meridię i teraz nie wiem, czy mogę wrócić w tym przypadku właśnie do leku Meridia. Nie znam się aż tak bardzo na lekach i nie wiem, czy sobie nie zaszkodzę, a zapomniałam zapytać psychiatrę o takie połączenie. Zdecydowanie bardziej zależy mi na równowadze psychicznej, dlatego nie chciałabym sobie narobić bałaganu. Jeśli mogę prosić o fachową odpowiedź na temat łączenia Meridii z Setaloftem, Hydroxyzinum i Afobamem, to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam, Katarzyna.

Szanowna Pani.

W tej konfiguracji lekowej zdecydowanie odradzałabym przyjmowanie Meridii, gdyż może to spowodować szkodliwe dla zdrowia interakcje lekowe, a także zaskutkować wzrostem niepokoju. Decyzja powinna oczywiście należeć do pani lekarza psychiatry, jednak na podstawie swoich doświadczeń klinicznych nie popieram stosowania meridii u pacjentów chorujących na depresję, a w szczególności depresję z nasilonym lękiem lub niepokojem. Jak słusznie Pani zauważyła, powrót do równowagi psychicznej jest w tej sytuacji priorytetem.

Pozdrawiam serdecznie.