Metaliczny posmak i nadmiar flegmy w gardle

Od jakiegoś czasu borykam sie z posmakował metalicznym w ustach oraz nadmiarem flegmy. Jest to zazwyczaj rano. Ostatnio zacząłem regularnie płukać jame ustna listerinem zielonym i ten problem nie występuje. Co mogło byc przyczyna tego stanu? Mam problemy z krwawiącymi dziąsłami. Czy to moze byc cos od żołądka?

Krwawienie dziąseł jest spowodowane kamieniem nad i poddziąsłowym. Koniecznie trzeba usunąć kamień u higienistki oraz wykonać zabieg Vector. Po takim leczeniu problem krwawiących dziąseł zostanie rozwiązany. Metaliczny smak może pochodzić od starych wypełnień amalgamatowych. Trzeba wykonać RTG panoramiczne i przeprowadzić dokładną diagnostykę w gabinecie.

Najlepiej byłoby udac się do stomatologa, badanie to podstawa. Kiedy ostatnio usuwany był kamień nazębny ? Jest on najczęstrzą przyczyną krwawienia dziąseł. Usunięcie kamienia plus miejscowe leczenie przeciwzapalne zwykle likwiduja problem.

Metaliczny posmak w ustach, szczególnie występujący z suchością jamy ustnej oraz białymi upławami na języku, może świadczyć o grzybicy jamy ustnej. Inne możliwe przyczyny to schorzenia dziąseł, zatrucie chromem lub zaburzenia przewodu pokarmowego. Owszem, żołądek również może być powodem dolegliwości. Proszę udać się do lekarza ogólnego.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl