Metaplasia intesinalis incompleta minoris gradus

Proszę o interpretacje wyniku histopatologicznego: Gastritis chronica non activa minoris gradus. Metaplasia intesinalis incompleta minoris gradus. Atrophia mucosae absenta. Hyperplasia foveolaris.

Aleksander Ropielewski

Oznacza ona przewlekłe zapalanie żołądka z cechami niepełnej metaplazji jelitowej o niskim stopniu zaawansowania (jest to potencjalnie stan przedrakowy, im mniejsza dysplazja tym lepiej) z ogniskowym przerostem dołeczków. Sugeruję kontakt z gastrologiem w celu leczenia.