Metaplazja przełyku Barretta a odpowiednie zabiegi

Witam, z badania gastroskopii okazało się, że mam przełyka barretta - metaplazję. Wiem, że można zastosować ablację przełyku, lecz lekarz powiedział mi, że metaplazję nie leczy się tą metodą, tylko dysplazję. Chciałabym potwierdzić, czy faktycznie tak jest, że zabieg w tym stadium się nie wykonuje oraz, gdzie ewentualnie na śląsku, takie zabiegi są wykonywane.

Zachęcam do zaufania swojemu lekarzowi lub tez do informowania go o wszelkich wątpliwościach. Jest szansa, ze dzięki jasnej komunikacji będzie mógł najlepiej Pani pomóc, a także przybliżyć możliwości leczenia.