Metoda antykoncepcji dla 39-latki, która nie chce mieć więcej dzieci

Witam. Mam 39 lat. 2 dzieci i juz z mężem nie chcemy więcej. Chciałabym odpowiednią dla mnie metodę antykoncepcja. Spirala Mirana lub zastrzyk depo-provera. Mam tendencje do torbieli, i tylozgiecie macicy. Nie wiem jak to się ma do spirali z hormonem. Tarczyca w porządku. Ostatnio zaproponowano mi zastrzyk depo ale nie slyszalam na ich temat nic pozytywnego. Popalam papierosy i tabletki już w grę nie wchodzą. Pewnie zastrzyk ma podobne działanie. Novynette dobrze znosilam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przy takiej historii chorobowej warto jednak przed wyborem najlepszej metody antykoncepcji jest wykonac badania hormonalne i dokładne badanie ginekologiczne celem ustalenia najlepszego dla Pani rozwiązania. Pozdrawiam

Również uważam, że Mirena to najlepsze rozwiązanie. Wpływ na Pani organizm będzie zdecydownie mniejszy niż depo-Provery (zastrzyk). Przy proverze można spodziewać się krwawień trudnych do zaakceptowania i co gorsze częstego obniżenia libido i nastroju. Badania hormonalne nie mają tutaj sensu.