Metoda porodu po pierwszym porodzie przez cesarskie cięcie

Witam! Mam pytanie odnośnie porodu. Jestem po jednym porodzie przez CC w maju 2012 r. W grudniu 2014 r. usunięto laparoskopowo ciążę pozamaciczną wraz z jajowodem (wkłucia w miejscu blizny po CC). Aktualnie jestem w ciąży i zastanawiam się czy lekarz może zalecić poród siłami natury, czy też lepiej kolejne CC. Lekarz prowadzący na razie stwierdził, że jest jeszcze czas, aby o tym pomówić (termin porodu na początek lutego 2016 r.) Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

po wykonanym usg pod koniec ciąży i określeniu grubości blizny będzie można zdecydować o rodzaju porodu.