Metoda porodu przy dalekowzroczności

Dalekowzroczność a rodzaj porodu. Mam wrodzoną wadę wzroku : +5 na oboje oczu. W dzieciństwie miałam na prawe oko leczonego zeza. Po latach lekarz wykrył, że jest to dalekowzroczność z astygmatyzmem. Czytalam i słyszałam sprzeczne opinie co do rodzaju porodu w związku z moją wadą. Czy dalekowzroczność jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego? Czy istnieją jakieś zagrożenia przy tego rodzaju wadzie w związku z porodem siłami natury?

Witam.
Jeżeli nie ma zmian degeneracyjnych na obwodzie siatkówki , to nie powinno być przeciwskazań okulistycznych do porodu naturalnego.
Pozdrawiam