Metoda URSL w usuwaniu kamieni nerkowych

Czy można pozostawić duży kamień odlewowy w nerce, jeżeli 5-krotnie wykonane ESWL nie przyniosło żadnego rezultatu;kamień nie daje się pokruszyć. Urolog proponował mi metodę URSL,lecz po zapoznaniu się z licznymi artykułami uważam, że nie dotyczy ona kamieni w nerce.Proszę o radę,gdyż mam zgłosić się do szpitala 16.10. Pozdrawiam Stanisława

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie tak krótkiego opisu zdecydować jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Sugeruję, by postępowała Pani wg zaleceń specjalisty urologa. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się z innym specjalistą urologiem.