Metoda Yuzpe a tabletki Kontracept

METODA YUZPE Witam serdecznie. Mam pytanie. Otóż chciałabym się dowiedzieć czy w metodzie yuzpe można zastosować tabletki kontracept. Czy one też są skuteczne? Czy nadają sie do tej metody? Dziękuję z góry za odp i pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Metoda opracowana w 1974 roku przez p. Yupzego nie jest dobra. Burza hormonów jest bardzo niebezpieczna dla kobiecego organizmu. Stosuje się w niej mieszanki różnego typu hormonów a więc także i te, które zawiera preparat antykoncepcyjny kontracept. Proszę pamiętać iż na rynku są dostępne preparaty do 72h po czyli substancje, które uniemożliwiają implantację zarodka.