Metody antykoncepcji dla 21-latki

Mam dwa pytania: 1. Czy istnieje jakiś sposób antykoncepcji dla osoby, która jeszcze nigdy nie rodziła, że nie blokuje wydzielania toksyn z organizmu i nie pojawia się na ciele skórka pomarańczowa? ( chodzi mi o coś innego niż plastry, tabletki i prezerwatywy) 2. Czy osoba w wieku 21 lat, może zacząć brać zastrzyki antykoncepcyjne? ( Brałam tabletki, ale przez to, że i studiuje i pracuje nie mam czasem czasu brać ich o tej samej godzinę lub zapominam wziąć ze sobą.)

Piotr Pilarski

Mogłaby Pani brać zastrzyki jeśli tabletki wywołują działania niepożądane. Sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.