Metody leczenia wrastającego paznokcia lub zanokcicy

Pod paznokciem utworzyła się ropa, palec u nogi(największy) jest w tych okolicach cały czerwony, stosowałam maść Triderm, lecz jest znacznie gorzej, miałam też wyrywany paznokieć, lecz rownież bezskutecznie. Nazywa się to chyba "wrastający paznokieć"lub "zanokcica", jak z tym się uporać? Oczywiście poza prywatnymi klinikami, jakie są metody leczenia tej choroby?

Nie wiem kto Pani "wyrywał" te płytkę paznokciową , bo jeśli robił to chirurg - to chyba ją zdjął , a nie "wyrwał"!!! Jedynym skutecznym leczeniem wrastających paznokci jest prawidłowe leczenie chirurgiczne w osłonie antybiotyku(3dni przed i 3 dni po zabiegu)! Proszę poszukać w okolicy ogłoszenia chirurga, który zajmuje się leczeniem wrastających paznokci!!! zż