Metody na obwisły podbródek

Mam takie pytanie,bo już od pewnego czasu zauważyłem u siebie tak jakbym miał jakiś nadmiar skóry chodzi mi o skórę przy bródce na przykładzie: biorę głowę do góry to wydaje się wtedy,że jest okey ze skórą,a gdy wezmę głowę w dół to tak jakbym miał drugą bródkę i mnie zastanawia czego mi się zrobiło Rok temu odchudzałem się ważyłem 80 kg przy 171 wzrostu a teraz ważę 71kg przy 171 wzrostu mam 19 lat. Moje pytanie polega jak mógłbym się tego pozbyć czy jakieś ćwiczenia mogą pomóc lub inne metody?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Niestety takie są nasze "uroki" i jedni mają właśnie drugi podbródek, drudzy nie..
Oczywiscie istnieją rozwiązania w postaci zabiegów różnego rodzaju, ale czy jest to faktycznie aż tak duży problem?:)
Myślę, że w obliczu Pana sukcesu z redukcją masy ciała, nie ma to znacznia!! Gratuluję sukesu i pozdrawiam:]

Witam,
przy spadku wagi powinien Pan pamiętać o piciu dużej ilości wody gdyż poza tkanką tłuszczową jest to jedyny nasz wypełniacz. Jeżeli schudł Pan prawie 10 kg a nie uzupełniał odpowiedniej ilości wody, mogło dojść do oddzielenia się tkanki tłuszczowej od skóry i wówczas pozostaje tylko i wyłącznie chirurgicznej jej usunięcie. Na początku jednak proponuję wykonywać ćwiczenia napinające mięśnie podbródka i obserwować efekty, po miesiąc powinny być widoczne.
Pozdrawiam
Sylwia Beyer-Wygońska

Witam serdecznie

"Problem" może być spowodowany różnymi czynnikami. Jest Pan osobą jeszcze młodą więc problem może być spowodowany taką a nie inną urodą. Często można go naprawić lub zmniejszyć, wymaga to jednak konsultacji i dobrania odpowiedniego zabiegu. Zapraszam na konsultację do naszej kliniki w Warszawie lub we Wrocławiu. Myślę, że znajdziemy optymalne rozwiązanie. Pozdrawiam.

Witam Pana .
W wyniku utraty kilku kilogramów, Gratuliję. skóra podbródka stała się nieco za luźna. Co ztym zrobić? należy zastosować metody obkurczajace nadmiar skóry , zagęszczajace ją. Jest Pan młodym człowiekiem efekt bedzie na pewno bardzo dobry. Proponi=uje pelve , nici PDO.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka