Metody na płaski brzuch

Jakie są najskuteczniejsze metody na płaski brzuch?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Polecam najpierw odtłuścić brzuch poprzez ćwiczenia cardio (bieganie, jazda na rowerze, pływanie, step, areobik a nawet taniec). Kolejnym etapem mogą być ćwiczenia siłowe na brzuch, które jeszcze wyostrzą efekt "płaskiego brzucha" i uwidocznią mięśnie.
Nie wolno też zapominać o odpowiedniej diecie, która zapobiegnie "wyrzutom" insuliny i ponownym magazynowaniem tkanki tłuszczowej (regularne jedzenie produktów o niskim IG, unikanie tłustych potraw, słodyczy, fastfoodów)
Pozdrawiam i życzę sukcesów

Witam serdecznie,
mięśnie brzucha nie różnią się niczym od tych pozostałych, dlatego proszę pamiętać, że nie istnieje nic takiego jak miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej. Aby przysłowiowa oponka "zmieniła się" w cudowny sześciopak :) najlepiej trenować całe ciało w połączeniu z dietą niskokaloryczną- gdzie zmniejszona ilość kalorii będzie wynikała z ograniczenia tłuszczu. Co do samych ćwiczeń mięśni brzucha- mięśnie potrzebują odpoczynku dlatego najlepiej trenować 2-3 razy w tygodniu, a gwarancją sukcesu jest odpowiednio zaplanowany trening.
Trzymając kciuki pozdrawiam.