Metody usuwania haluksów

A czy są jakieś lepsze metody usunięcia haluksów? Czy ta metoda (druty w stopie) jest często stosowana i może sie tak stać, że po 5 tygodniach nadal nie będę mogła chodzić??

Witam. Po resekcji klinowej dla uzyskania zrostu przeciętych kości trzeba je unieruchomić - stąd druty i tylko we wstępnym okresie gojenia czyli 5 tygodni. Chodzenie może spowodować przemieszczenie zespolonych odłamów i niepowodzenie, a tego byśmy przecież nie chcieli.

Szanowna Pani

Zapraszam Panią do zapoznania się z ofertą naszego zespołu, dostępną pod adresem:
http://www.halluxcenter.pl/leczenie/
Jesteśmy zespołem ortopedów stopy i od wielu lat zajmujemy się leczeniem haluksów, palców młotkowatych oraz paluchów sztywnych (hallux rigidus) z zastosowaniem nowoczesnych technik chirurgicznych.

łączę wyrazy szacunku,
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu HalluxCenter
e-mail: kontakt@halluxcenter.pl