Metody usztywnienia dwóch jedynek i jednej dwójki

Czy niema innej metody na usztywnienie dwóch jedynek i jednej dwójki jedna dentysta wkleiła z tyłu taśmę a druga zrobiła prześwietlenie zrobiła kiretaź zamknięty wiadomo antybiotyk płyn do płukania jakiś źel i stwierdziła zanik kości źe te zęby trzymają się końcami i trzeba je usunąć i wstawić protezę byłem nie jestem w szoku to zdrowe zęby 21 wiek gdzie technologia czytałem tu o technice kiretaź otwarty źe coś się tam wstrzykuje na odbudowę kości teź o przeszczepie kości szczęki czyli ? Pozdraw

Witam, powinien Pan zgłosić się do periodontologa ze zdjęciami, które były zrobione i on oceni, czy w Pana przypadku można wykonać sterowaną regenerację kości. Pozdrawiam

Witam,
Owszem ,jest wiele technik odbudowy utraconej kości i dziąseł , jednak aby można je było zastosować , konieczne są odpowiednie warunki - nie zawsze można je zastosować z dobrym efektem. Są sytuacje , w których z uwagi na kształt , lub rozległość ubytku kości jej odbudowa nie jest możliwa i jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie zęba. Jednak odradzam odbudowę brakujących zębów protezą , ponieważ będzie ona powodowała z czasem dalszy zanik kości i rozchwianie pozostałych zębów. Sugeruję wizytę u periodontologa ( lekarza zajmującego się tkankami wokół zębów) i zapytanie o możliwości leczenia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym - najlepiej u periodontologa z całą dokumentacją. Obecnie dostępne są różne metody walki z zanikiem kości, jednak na forum internetowym, bez wizyty w gabinecie, nie można udzielić porady dotyczącej konkretnego ( Pana ) przypadku.