Metody uzupełnienia zębów bez konieczności szlifowania

Witam.Mam pytanie dotyczące wypełnienia luki w zębach. W wyniku błędnego leczenia kanałowego straciłem prawą 4 i 5.Przez 18 lat na korzeniu 5 umocowana była korona porcelanowa wypełniająca lukę.Niestety korona się rozszczelniła a korzeń jest już w złym stanie.Zastanawiałem się nad uzupełnieniem luki implantem, niestety jestem diabetykiem i nie jestem pewien czy będzie możliwość implantacji.Czy jest jakaś inna metoda uzupełnienia bez konieczności szlifowania zdrowych zębów jak w przypadku most.

Lek. dent. Kamil StefaĹski

Witam.

Jeśli cukrzyca jest pod kontrolą, wówczas nie jest ona bezwzględnym przeciwwskazaniem do implantacji, co znaczy, ze po dodatkowych badaniach można taką próbę podjąć. Owszem, zawsze jest ryzyko, że implant się nie przyjmie. Taką lukę można też wypełnić mikroprotezą akrylową.

Pozdrawiam
lek. dent. Kamil Stefański
www.dentim.pl

Witam, jedyną metodą bez szlifowania zębów jest wykonanie wyjmowanej :-( protezy częściowej co w tej sytuacji nie jest dobrym rozwiązaniem. Wstawienie mostu wiąże się oczywiście ze szlifowaniem zębów, ale prawidłowe wykonanie takiego uzupełnienia daje satysfakcję na wiele lat, biorąc pod uwagę fakt, że implantacja w jakiś sposób może się nie powieść. Pozdrawiam