Metody walki z aftami

Witam mam problem z uporczywa afta która nie ustępuje od 2 tygodni pomimo stosowania Aftinu i Dentoseptu. Czy istnieją skuteczne sposoby walki z tego typu dolegliwościa bez wizyty u lekarza?

Mikołaj Cyganok

Witam! Nieustępowanie aft może sugerować zapalenie całej jamy ustnej. W takim przypadku warto udać się do lekarza rodzinnego, który oceni zmiany i ogólny stan jamy ustnej. Nie bez znaczenia dla powodzenia terapii jest stosowanie probiotyków.