Metody wykrywania nowotworów tarczycy

Które z badań w wykrywaniu nowotworów tarczycy jest dokładniejsze - badanie aparatem PET-CT czy biopsja? Czy po badaniu PET-CT trzeba jeszcze wykonywać biopsję? Czy badanie PET-CT jest miarodajne i wystarczające w wykrywaniu nowotworów i ich złośliwości? Czy biopsja jest najważniejszym i najbardziej wiarygodnym badaniem dotyczącym wykrywania nowotworów tarczycy i ewentualnie ich rodzajów? Czy wykonanie badania elastografem jest w ogóle przydatne przy ocenie złośliwości nowotworu tarczycy ?

- oczywiście bardziej miarodajne i wiarygodne jest określenie złośliwości zmiana w zakresie tarczycy na podstawie biopsji
Czy po badaniu PET-CT trzeba jeszcze wykonywać biopsję?
- tak, jeśli w PET-CT określi się występowanie jakiś zmian patologicznych
Czy badanie PET-CT jest miarodajne i wystarczające w wykrywaniu nowotworów i ich złośliwości?
- nie
Czy biopsja jest najważniejszym i najbardziej wiarygodnym badaniem dotyczącym wykrywania nowotworów tarczycy i ewentualnie ich rodzajów?
- tak
Czy wykonanie badania elastografem jest w ogóle przydatne przy ocenie złośliwości nowotworu tarczycy?
- określenia zasięgu zmian patologicznych i ich typu, ale raczej nie stopnia złośliwości