Metotreksat a leczenie kanałowe

Witam. Jestem leczony lekami immunosupresyjnymi (Metotreksat), sterydami i NLPZ ze względu na chorobę reumatyczną. W najbliższym czasie będę miał leczenie kanałowe zęba oraz odbudowę na wkładzie z włókna szklanego. Czy ze względu na przyjmowanie ww. leki muszę udać się do stomatologa po antybiotyk przed leczeniem ?

Leki o których Pan wspomina nie kolidują z leczeniem endodontycznym. Jeżeli lekarz na pierwszej wizycie uzna za wskazane zlecić antybiotyk to będzie go Pan przyjmował ; w innym przypadku nie ma takiej konieczności.

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym Pana w przebiegu choroby reumatycznej. Tego typu decyzje są podejmowane indywidualnie w zależności od wyników i przebiegu choroby. W większości przypadków, przy zwyczajnym leczeniu kanałowym nie jest potrzebna antybiotykoterapia.