Metronidazol a zakażenie Helicobacter Pylori

Witam mam Heliobakter Pyroli brałem Metronidazol i inne antybiotyki 2 razy robiłem test i bakteria jest dalej chciałem sie zapytac jaką diete stosować sa na internecie diety ale różnią sie , zwłaszcza chodzi mi czy można jest surowe warzywa ,albo czy może doktor poleci mi jakąś pewną sprawdzoną dietę ? . Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Co do ustalenia samej diety konieczne jest poznanie większej ilości informacji. Na pewno należy spożywać pełnoziarniste pieczywo, gotowane mięso, ograniczyć słodycze, alkohol, spożywać więcej warzyw. Natomiast względem H.Pylori proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu i przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Polecam również udanie się do dietetyka.