Męty a odwarstwienie siatkówki

Witam, byłam wczoraj u okulisty z podejrzeniem odwarstwienia siatkówki. Po badaniu doktor stwierdziła, że nie widać żadnych uszkodzeń, ale męty są. Dała mi kropelki na rozpuszczenie ich i kazała uważać czy nic się więcej nie dzieje. Miałam wpuszczane kropelki znieczulające i rozszerzające źrenicę. Także przykładaną taką soczewkę do oka. W związku z tym mam 2 pytania - czy męty rzeczywiście znikną tak jak mówiła okulistka i dlaczego dzisiaj w badanym oku źrenica jest mniejsza od drugiej?

Męty całkowicie nie znikną. Należy uważać na błyski w oku z mętami. Oczywiście coś się poprawi,będą męty mniej widoczne.Szerokość żrenicy zależy od oświelenia,powinny być już dziś jednakowe. Pozdrawiam