Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Męty w oku u krótkowidza

Jestem krótkowidzem (soczewki -9 D), mieszkam we Włoszech. Miałem ostatnio sporo stresu, dieta (schudłem 10 kg) i ćwiczenia. 2 dni bolały mnie oczy i kuły. Nagle pojawiło się sporo mętów, wcześniej nie mialem. Okulista włoski dał mi Vitreoxigen i badając dno oka zapewnił, że nie ma problemu siatkówki. Mam podejrzenie, że miałem mikrowylewy, bo pomału ich ubywa. Okulista badając dno widzi męty i czy jest w stanie ocenić ich pochodzenie? Oko w 2 dni może wyprodukować sporo mętów kolagenowych?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Czy irydologia ma podstawy naukowe?

Irydologia to sposób diagnozowania z wykorzystaniem koloru tęczówki. Czy jest to skuteczny sposób? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

MaĹgorzata Panek
69 poziom zaufania

Opisywane przez Pana męty mogą być w ciele szklistym oka, a nie siatkówce. Badanie dna oka ocenia stan siatkówki. Dlatego też lekarz włoski przepisał Panu Vitreoxigen, który miał poprawić metabolizm w oku i zapobiec odkładaniu się "'mętów". Szybkość tworzenia kolagenu jest sprawą indywidualną. Proszę pamiętać o regularnych kontrolach okulistycznych. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy