Mężczyzna 18 lat a dieta

Witam. Mam 18 lat, mam 177 cm wzrostu i ważę jakieś 110 kg :(. Chciałbym schudnąć tak do 90-85 to jest mój cel, chciałbym to osiągnąć do końca wakacji 2011 i tu jest moje pytanie jaka dieta odchudzająca? Co jeść? Najlepiej było by gdyby ktoś mi rozpisał jakąś listę co mam jeść na śniadanie - obiad - kolację, co ile zawiera kcal. Lubię wysiłek fizyczny, chciałbym schudnąć, ale boję się, że będzie mi wisiała skóra czy jest to możliwe? Bo chcę po utracie tej wagi ostro wziąć się za siłownię aby wyrzeźbić trochę ciało. Polecacie jakieś ćwiczenia aby podczas zrzucania kg nie obwisła skóra? Słyszałem że najlepiej się zabrać do tego w młodym wieku ponieważ skóra może się skurczyć, czy to prawda ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Witam,

Skóra wraz z wiekiem traci elastyczność, dlatego osoby starsze po intensywnym odchudzaniu mogą mieć problemy z nadmiarem skóry. Jednak powolna utrata masy ciała nie daje takiego efektu. Warto również już podczas odchudzania włączyć ćwiczenia fizyczne, które przyspieszają tempo przemiany materii, a także zwiększają elastyczność ciała. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, a po kilkunastu minutach przejść do ćwiczeń aerobowych, by zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona.

Jeśli chodzi o dietę warto zapoznać się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i do nich się zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.