Mężczyzna, 183 cm, 87 kg - jak szybko schudnąć?

Witam, chciałbym dość szybko pozbyć się brzuszka :) Kilka faktów o mnie: mężczyzna, lat 28, wzrost 183 cm, waga 87 kg - wcześniej ważyłem 70 do 75 kg (waga zmieniała się bardzo szybko i często). Przykładowy dzień - wstaję o 7 rano, na śniadanie wypijam szklankę soku - czasem kawę, jedzenie mi po prostu "nie wchodzi". W pracy pierwsze co robię to kawa - zwykła sypana z dwoma łyżeczkami cukru. Około 13 jem dwie, trzy kanapki - często jest to jedynie hot dog ze stacji benzynowej. Godzina 15 to jeszcze jedna kawa. Do domu wracam koło 18 i od razu zabieram psa na spacer (jakieś 20 minut). Obiad zjadam zwykle o 19 - uwielbiam gotować, więc są to bardzo różne potrawy. Generalnie zawsze musi być kawałek mięsa, ziemniaki lub frytki, dość często smażę warzywa na patelnię. Podczas wieczornego odpoczynku jakieś chipsy, paluszki, orzeszki albo coś innego. Spać idę po północy.

Sobota - śniadanie zjadam około 12, później jadę na basen - problem z bólem pleców. Obiad koło 17 i wieczorem kilka piw (wiem, że są bardzo kaloryczne). Wieczorem jakaś przekąska. Niedziela - śmiadanie koło 11, obiad u teściowej o 15, właściwie jak tylko wracam do domu odczuwam głód i muszę zrobić coś jeszcze - w praktyce drugi obiad. Kilka piw i jakaś przekąska. Piję bardzo dużo soków, napojów, herbaty i 3 lub 4 kubki kawy dziennie. Nigdy nie stosowałem żadnej diety. Z braku czasu jedynymi formami aktywności fizycznej jest sobotni basen i codzienne spacery z psem. W mojej rodzinie wszyscy są szczupli, ja na nic nie choruję. Właściwie przytyłem 10 kg w ciągu ostatniego roku i chciałbym wrócić do dawnej wagi - głównie pozbyć się brzuszka :)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Nie będę wypowiadała się odnośnie aktywności, gdyż nie znam dokładnie Pana problemu (schorzenia). Niemniej wspomnę tylko, że na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia znajdzie Pan przykładowe ćwiczenia kształtujące okolice "brzuszka". Przede wszystkim bardzo dziękuję za tak szczegółowy opis Pana nawyków. To bardzo pomocne. Niestety nie są one zbyt dobre.

Wymienię te, które prowadzą do przyrostu masy ciała:
- dosypywanie 2 łyż. cukru do napojów (każda łyżeczka to ok. 40 kcal, jeśli wypija Pan np. 5 szklanek napojów, a w każdym są 2 łyż. cukru to ilość zbędnych kcal robi się pokaźna),
- wypijanie dużych ilości soków (wystarczy Panu 1 szklanka, co więcej może Pan wypijać 1 szkl. rozcieńczając ją wodą),
- żywienie się fast-foodami = praktycznie brak jakichkolwiek składników mineralnych i witamin (jeśli mówimy o hot-dogu złożonym wyłącznie z tłustej (30% tł.) parówki i białej bułki z dodatkiem ketchupu),
- frytki, ziemniaki - tuczą, zwłaszcza jeśli doda Pan do tego smażone mięso,
- brak warzyw i owoców w diecie, powoduje iż szybko jest Pan głodny,
- omijanie posiłków za dnia i "opychanie się" wieczorem - nie ma Pan czasu na spalenie tych kcal,
- podjadanie orzeszków, chipsów etc.

Proszę zajrzeć do artykułu:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Znajdzie Pan w nich wszystkie niezbędne informacje.
Informacje odnośnie alkoholu - http://portal.abczdrowie.pl/alkohol-a-zdrowie

Warto również pokusić się o konsultację lekarską.

Pozdrawiam