Miałam anoreksję - czy moje piersi jeszcze urosną?

Mam 15 lat, w lipcu 16 i mam poważny według mnie problem. Mianowicie dotyczy moich piersi. Kiedy miałam lat 14-15 odchudzałam się i wpadłam w anoreksję (miałam 171cm wzrostu i ważyłam 49kg). Przestałam miesiączkować na 1,5 roku w przybliżeniu. Wszystko dobrze się skończyło, miesiączkuję znowu co 36-33 dni :) Obecnie przy tym samym wzroście ważę 62kg i wcale mi to nie przeszkadza, cieszę się z tego, ale moje piersi są małe, praktycznie żadne! W związku z tym mam pytanie: czy mi urosną? Proszę o pilną odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji wpływ na wielkość piersi mogą mieć cechy dziedziczne, jak również przebyta wcześniej anoreksja. Wielkość piersi jest cechą zmienną osobniczo, stąd może być różna nawet u kobiet w jednej rodzinie.
W tej chwili szanse na zwiększenie rozmiarów biustu są małe, gdyż zazwyczaj w tym wieku biust ulega już niewielkim zmianom. Niestety nie mamy na to dużego wpływu.

Redakcja abcZdrowie.pl