Miałam atak, którego nie pamiętam. Co jest z moją psychiką?

Nawiązując do tematu - żeby iść do psychiatry, musiałabym o wszystkim poinformować rodziców, a nie potrafię, chociaż wczoraj już mama widziała mnie w strasznym stanie (nie pamiętam tego), ale powiedziała, że jak weszła do mnie do pokoju zobaczyła jak trzęsą mi się całe ręce, leżę wpatrzona w jeden punkt, jak to ona powiedziała "z otępieniem w oczach" i nic do mnie nie docierało. Przyniosła mi A*** (czy jakoś tak, tabetka na depresję w każdym badź razie) i po pół godz. mój stan się poprawił, ale wieczorem znowu to samo się zaczynało - wzięłam jeszcze raz tę samą tabletkę na spokojny sen.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Warto abyś zastanowiła się co może być przyczyną takiego samopoczucia. Jeśli jest to związane z utratą świadomości, odrealnieniem, to powinnaś - mimo wszystko - jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry. Podczas wizyty i diagnozy różnicowej oraz całego wywiadu lekarz będzie mógł podjąć odpowiednią farmakoterapię.

Zażywanie tabletek, które mogą nie pokrywać się zdiagnozą może być szkodliwe, dlatego tak ważne jest, abyś udała się do lekarza. Wspominasz o tym, że musiałabyś powiedzieć o tym rodzicom, ale wydaje mi się, że po tym co zaobserwowała Twoja mama, tym bardziej powinnaś o tym wszystkim jej opowiedzieć i poszukać wsparcia i pomocy z jej strony. Bardzo proszę, abyś nie bagatelizowała swoich objawów.

Pozdarwiam