Miałam badanie komputerowe w soczewkach - jak mam dobrać moc właściwych soczewek kontaktowych?

Witam, jestem kobietą w wieku 27 lat. Od 12 roku życia noszę okulary. W wieku 19 lat przeszłam na soczewki kontaktowe. Ostatnio byłam u okulisty, bowiem pogorszył mi się wzrok. Miałam soczewki i okulista zabronił mi ich zdjąć, twierdząc, że dopiero po 3h badanie byłoby prawdziwe. Noszę soczewki -4,25D a badanie wykazało, że powinnam mieć -1,5D więcej. Lekarz stwierdził, że tych wartości się nie dodaję i są jakieś specjalne przeliczniki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy noszeniu soczewek kontaktowych i uczuciu, ze wada się zmieniła, optymalnym postępowaniem jest pójście na badanie w okularach.  To stwarza najlepsze warunki do wiarygodnego badania.
W opisanej sytuacji najbardziej poleciłabym takie postępowanie i ponowne badanie.
Pozdrawiam