Miałam przewlekłą białaczkę limfatyczną. Czy zwiększona ilość płytek olbrzymich oznacza, że choroba wraca?

Witam, w tej chwili mam 54 lata, jestem kobietą. 8 lat temu leczona byłam (chemioterapia) z powodu przewlekłej białaczki limfatycznej, w tej chwili badania morfologii są w normie, oprócz zwiększonej ilości płytek olbrzymich. Czy to oznacza, że choroba wraca? Moje samopoczucie trochę się pogarsza, pojawiają się zlewne poty, zwłaszcza nocą.

Witam serdecznie,

Przewlekła białaczka limfatyczna jest chorobą, z której niestety wyleczyć się nie można. Można natomiast żyć z nią bardzo długo, bez objawów zaostrzenia. Zwiększona liczba płytek olbrzymich nie jest wykładnikiem nawrotu choroby. Jeżeli pozostałe parametry są prawidłowe, należy przyjąć, że choroba ma charakter stabilny. Może przyczyn zlewnych potów należałoby szukać gdzieś indziej - np. sprawdzić funkcję tarczycy oraz przebadać się ginekologicznie.

Pozdrawiam serdecznie