Miąższ o niejednorodnie obniżonym echu, przepływy miąższowe wzmożone

Niecałe 2 miesiące temu wykonywałam badania laboratoryjne: TSH, fT3, wapń, p/ciała anty-TPO. Wszystkie wyszły w normie. Wczoraj miałam robione USG tarczycy ze względu na utrzymujacy się ucisk w gardle. Wyniki: obraz sugeruje AZT. Miąż o niejednorodnie obniżonym echu, przepływy miąższowe wzmożone. Wymiary tarczycy: 12x14x43 PP, 13x9x37 PL. w PP guzek lito-płynny 12x7 mm. Czy wymiary tarczycy są w normie? Czemu wyniki badań lab odbiegają od wyników USG?

- raczej wskazują na małe rozmiary tarczycy
Czemu wyniki badań lab odbiegają od wyników USG?
- jeśli tarczyca jest pobudzona, w nadprodukcji (wzmożony przepływ krwi) może mimo swoich małych rozmiarów działać w prawidłowy sposób rekompensując swoje małe rozmiary
Do rozważenia wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany guzkowej w prawym płacie tarczycy. Proszę z tym problemem udać się na konsultację bezpośrednio do endokrynologa.